16++.jpg
12.jpg
JPG.jpg
certifikát chs na web.jpg
Vítejte na stránkách malé registrované oficiální chovatelské stanice barevných yorkshire terriérů.Jsme z okresu Kolín ,byli jsme několik let členi IHR ,následně  také německého klubu 1PRV a od roku 2020 jsme  přešli zpátky do  klubu IHR e.V .Najít u nás  můžete barvy Biewer ,Choco,Choco without tan(bez pálení) , Dark Choco,Dark Choco without tan ,Dark sable ,Black  a  Black without tan
 

 
  • Štěňátka od nás jsou odchováváni v rodinném domě v kruhu rodiny , kde jsou postupně socializována.Na našem  prvním místě je zdravé,krásné,spokojené štěně.Vše se točí kolem nich ,vše jim podřizujeme -rádi.
  • Spokojenost našich pejsků , která se přenáší do spokojenosti jejich nových majitelů je pro nás velmi důležitá  proto prosíme,aby si  štěně od nás pořídili opravdu seriozní zájemci. 
  • Color Yorkshire Terrier je barevný jorkšírek ,společenské a inteligentní plemeno. Je vhodné i pro agility,ale i jako společník do bytu (nelíná) . Jedinci bez tanu (pálení ) jsou ve vyšší cenové relaci.
  • Všem majitelům našich odchovů  jsme k dispozici nonstop v denních i pozdních hodinách, mohou si tak kdykoliv napsat nebo  zavolat o radu.
  • Samozřejmostí je řádná kupní smlouva s uvedením ceny, Europas s očkováním, čip, pravidelné odčervování a preventivně ošetřeni proti parazitům.
  • Se štěnětem si odnesete výbavičku(pelíšek,hračku s vůní maminky a sourozenců a kamarádů , krmení do začátku na které je zvyklé )(po odstavu začínáme RC Starterem poté pokračujeme Royal Canin Mini Puppy  plus konzervičky 100% maso nejlépe kachní ,krůtí a králičí . Nad rok pak krmíme granulemi Josera  Miniwell nebo Royal Canin Mini Adult + denně 100 % konzervy mimo drůbežích. .Maminky a kojená miminka jsou krmeny Royal Canin starter   .S tímto krmivem jsme my i naši pejsci dlouhodobě spokojeni a my také ,když vidíme jak prospívají . V případě zájmu rádi poradíme.Volejte prosím spíše odpoledne a večer není problém do půlnoci :)  (605   800 420)

    V lednu 2017 jsme změnili název Chs z důvodu sjednocení mých Chs (chováme ještě Africké Pygmy ježky  z Cane Od hradeb na název from the Walls (Od hradeb) .
     

Jak na čištění uší

Co bychom měli vědět 

Psí uši bychom měli pravidelně kontrolovat. Uši by měly být čisté (většinou na pohled růžové),   hladké, bez zápachu a bez výtoku. Velmi mírná produkce mazu je normální. Zdravé ucho psa nevyžaduje žádné čištění prováděné majitelem, protože pomocí tzv. epiteliální migrace je zajištěna samočistící schopnost zvukovodu. Nadměrné čištění zdravého ucha může narušit tuto schopnost a může dojít k nadměrnému špinění uší až k zánětu zvukovodů.

 

Jsou však případy, kdy je čištění uší nutné!

při nadměrné produkci mazu nebo pokud jsou zvukovody nadměrně ochlupeny a nefunguje přirozené samočištění

jako součást léčby zánětu uší

jako prevence zánětů spojených s infekcí a/nebo nadměrnou tvorbou mazu

při porušené normální ušní mikroflóře (psi, kteří se často koupou - plavou)

 

Na trhu je celá řada přípravků. Některé přípravky mají pouze cerumenolytický účinek (rozpuštění mazu), ale jsou i takové, které zároveň obsahují i antimikrobiální složky.

 

Přehled některých čističů

- Nolvasan Otic, Otifree: výborná čistící schopnost, bez antimikrobiálních látek

- EpiOtic: výborná čistící schopnost, nízké antibakteriální vlastnosti

- Otipur: slabší schopnost odstraňování mazu, obsahuje antimikrobiální látky

- Douxo Auriculare: výborná čistící schopnost, výborná antimikrobiální schopnost, látky urychlující hojení zvukovodu

- Otodine, Clorexyderm oto: slabší schopnost odstraňování mazu, výborné antimikrobiální vlastnosti, výborné potlačení přemnožování kvasinek

- ředěný ocet (1 díl kuchyňského octa a 4 díly vody): potlačení přemnožování kvasinek (nepoužívat při zánětu zvukovodu - pouze při prevenci)

 

- pokud Váš pes má zánět zvukovodu či trpí na časté záněty, tak o vhodném čističi se poraďte se svým veterinářem, který by měl vybrat čistič vzhledem ke konkrétnímu problému psa

 

Jak správně čistit uši?

- jednou rukou zvedneme boltec ucha a druhou zavedeme nádobku do zvukovodu, několikrát zmáčkneme, abychom viděli hladinku (lepší víc než míň) a minimálně minutu masírujeme zvukovod vedoucí podél hlavy, mělo by se ozývat ,,čvachtání´´. Poté psa necháme, aby si zatřepal hlavou, počkáme 10 min, aby čistič působil. Vezmeme si čtvercovou gázu nebo jemný pevný neparfemovaný papírový kapesník, dáme ho na prst a ústí zvukovodu vytřeme do sucha.

Nikdy nestrkejte čistíčí tyčinku dovnitř zvukovodu, lze je jen velmi opatrně použít na záhyby na boltci ucha. Frekvence čištění je individuální. Určuje se dle toho, jak se v uchu opětovně vytvoří maz. Pokud je gáza při čištění velmi špinavá, zopakujte čištění opět druhý den. Až docílíte toho, že je gáza čistá, tak čistěte uši ob den. Takto pozvolna interval prodlužujte. Jakmile však dojde k opětovnému špinění gázy po výplachu, tak je nutné opět interval zkrátit.

 

Co se zarostlým zvukovodem?

Některá plemena (pudl, yorkšír, bišonek,...) mají zvukovod osrstěný. Pokud má pes uši zdravé doporučuje se chlupy ze zvukovodu nevytrhávat, aby se zvukovod nepodráždil. Ale pokud pes trpí nadměrnou produkcí mazu, zánětem ucha, nebo trpí na opakované záněty uší, doporučuje se zarostlý zvukovod vytrhávat. Srst ze zvukovodu můžeme vytrhávat prsty, pinzetou nebo peanem. V poslední době se tak upouští od názoru, nutnosti preventivního vytrhávání chlupů u všech psů se zarostlýma ušima a také už se nedoporučuje používat různé pudry k vytrhávání, které mohou způsobit podráždění kůže.

 

Co se zánětem ucha?

Pokud si pes ucho drbe, klepe hlavou, uši mu zapáchají, jsou zarudlé, bolestivé nebo obsahují hodně mazu je potřeba navštívit veterináře, v uchu je nejspíš zánět. Zmíněné příznaky nemusí být všechny naráz.

Veterinář nejprve provede vyšetření, kdy mimo jiné zkontroluje celistvost bubínku a vyloučí přítomnost cizího tělesa - nejčastěji osiny. Zánět ucha mohou způsobovat:

 

- parazité - ušní svrab

- kvasinky

- bakterie (koky, tyčinky)

 

Pro rozlišení konkrétního problému je zapotřebí udělat výtěr z ucha. Svrab lze vidět již malým zvětšením mikroskopu, avšak pro ostatní původce zánětu je zapotřebí nejprve vzorek speciálně cytologicky obarvit a teprve poté sledovat pod velkým zvětšením mikroskopu. Po odhalení příčiny zánětu veterinář vybere vhodné léčebné kapky. Tyto kapky je potřeba aplikovat vždy do vyčištěného ucha, proto před aplikací kapek nejprve ucho vyčištěte preventivním čističem, dle návodu výše, počkejte ideálně hodinu, aby ucho vyschlo a aplikujte léčebné kapky dle doporučení veterináře. I když po několika dnech léčby drbání ustane a uši jsou opticky čisté, je zapotřebí přijít na kontrolu, aby veterinář zopakoval cytologické vyšetření ušního výtěru pod mikroskopem a rozhodl, zda je zánět plně vyléčen či je nutné pokračovat v léčbě. Nikdy neaplikujte kapky do uší bez vědomí veterináře, můžete tak psovi způsobit vážné problémy (např. pokud by byl poškozený bubínek či neuváženým nasazením kapek můžete vytvořit rezistenci na antibiotika).

JPG.jpg
autor loga -dcera:Sára Nikolina Lipšová
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one